8.Sınıf Bilgisayar Dersi Günlük Planıdır.
BÖLÜM I:
Dersin Adı: Materyal Tasarım |
Sınıf: 6. sınıflar |
Konu: Sembollerin Yorumu |
Önerilen Süre: 15 dakika |
BÖLÜM II:
Öğrenci Kazanımları | AMAÇ : Semboller hakkında yorum yapabilme becerisini kazandırmak | |
Ünite Kavramları ve Sembolleri/ Davranış Örüntüsü | ||
Güvenlik Önlemleri | | |
Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri | Konu Anlatımı , soru –cevapt, gözlem , gösterip yaptırma , inceleme. | |
Kullanılan Eğitim Teknolojileri- Araç, Gereçler ve Kaynakça *Öğretmen *Öğrenci | Fotoğraflar ve bilşimle ilgili semboller | |
Dikkati Çekme | Semboller hakkında neler biliyorsunuz ? | |
Güdüleme | Verilen cevaplar doğruysa öğrencide pekiştirmeyi sağlamak için öğrenciyi tebrik etme | |
Gözden Geçirme | Bugün dersimizde semboller hakkında bilgiler öğreneceğiz. | |
Derse Geçiş | Önceden hazırlanan materyallerle derse geçiş yapılarak sembollerin öğrenilmesi sağlanır. | |
Bireysel Öğrenme Etkinlikleri (Ödev, deney, problem çözme vb.) | . Öğrencilerin sembolleri öğrendiğini anlamak için çeşitli yöntemler deneme | |
Özet | Derste sembollerin tam olarak öğrenilmesi için çeşitli uygulamaların yapılması | |
Ölçme-Değerlendirme:Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme- Değerlendirme Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri | Bireysel değerlendirme :
Grup değerlendirme : Öğrenme güçlüğü çekenlere yeni yöntemler deneyerek öğrenmesini sağlamak |
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder